Menu
Zapri
Etnološki park Cerkniško polje Projekt ETNORGES (Etnološki park Cerkniško polje), katerega prijavitelj je JEZERSKI HRAM Zavod za ohranjanje naravne in kulturne dediščine, je bil uspešen v okviru Programa Finančnega mehanizma EGP in Norveškega finančnega mehanizma na 2. razpisu Sklada za NVO. Partnerja v projektu sta Notranjski ekološki center iz Slovenije in Europa Nostra Norway iz Norveške. Izvedba projekta traja 18 mesecev.
Ozadje projekta, cilji in ciljne skupine:
Širše območje Cerkniškega polja pridobiva na okoljskem in kulturnem pomenu, definirano je kot območje kompleksnega varstva dediščine prednostnega pomena za državo. Cerkniško polje z jezerom je s svojo edinstveno lastnostjo nastajanja in presihanja ljudi, ki so tu živeli posebej zaznamovalo. V zgodovini so se izoblikovali ne samo različni predmeti in orodja, ampak tudi tehnike in načini izdelave ter uporabe le teh. Danes se te pomembne dediščinske zasnove življenja ob Cerkniškem jezeru izgubljajo. Kulturna dediščina naših prednikov nima ustrezne obravnave in pomena. Ni ustreznega pretoka informacij med varstvenimi institucijami in lastniki dediščine. Mladi nimajo inetersa za oglede in učenje iz dediščinskih zbirk.
S projektom želimo ohraniti bogato kulturno dediščino območja Cerkniškega jezera.
Cilji: proaktivno povečanje ozaveščenosti lokalne skupnosti in obiskovalcev skozi etnološki park, večja promocija lokalnega območja preko vzpostavitve etnološkega parka, povečati bilateralno sodelovanje na področju interpratacije EU dediščine.
Ciljne skupine: lokalna skupnost, obiskovalci, splošna javnost.
Glavne dejavnosti in rezultati:
1. UREDITEV ETNOLOŠKEGA PARKA
2. PROMOCIJA (spletna stran, delo z mediji, kulturni dan in delavnice za ciljne skupine)
3. PARTNERSTVO (izmenjava izkušenj preko bilateralnih srečanj) - vzpostavljeno bilateralno partnerstvo.
4. VODENJE IN KOORDINACIJA PROJEKTA - uspešno izveden bilateralni partnerski projekt.
Širši učinki: vzpostavljeni temelji dolgoročnega ohranjanja dediščine območja, kulturni razvoj kraja, možnost novih delovnih mest: koristna raba dediščine.
Vrednost projekta: 55.552,00 €
Vodja projekta: Nataša Kebe, univ.dipl.pol, PMA IPMA
Jezerski hram - Zavod za ohranjanje naravne in kulturne dediščine, Avtorske pravice pridržane
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.