Menu
Zapri
Obveščamo vas, da je vzpostavljena spletna stran Slovenske mreže za interpretacijo dediščine.
Na naslovu www.smid.si dobite vse informacije o mreži, aktualnem dogajanju na področju kulturne dediščine v Sloveniji in zunaj njenih meja, zakonodaji, dogodkih katerim se lahko pridružite,....
Vabljeni k obisku - neposredna povezana na spletno stran mreže SMID TUKAJ.
Slovenska mreža za interpretacijo dediščine (SMID) je ena od vsebinskih mrež, ki jih podpira Ministrstvo za javno upravo v okviru ukrepa za vzpodbujanje razvoja nevladnih organizacij in civilnega dialoga 2011 in 2012.
Vsebina mreže je kulturna dediščina in udejanjanje Konvencije Sveta Evrope o vrednosti kulturne dediščine za družbo v Sloveniji. Člani so nevladne organizacije iz območja cele Slovenije, ki vidijo v kulturni dediščini razvojni izziv.
S primeri dobrih praks dokazujemo, da je možno kulturno dediščino preko rabe tudi ohranjati in na ta način bistveno zmanjšati javne stroške za njeno varstvo in ohranjanje. Ob tem se zavedamo, da je potrebno pri tem aktivno sodelovati s strokovnjaki in institucijami na tem področju, tudi zato je naš partner Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije.
Konzorcij za izvedbo projekta vodi Notranjski ekološki center iz Cerknice, sodeluje pa še šest partnerjev, in sicer
Društvo za vseživljenjsko učenje,
Kulturno umetniško društvo LJUD,
Zavod novi turizem.
Namen delovanje je krepitev nevladnega sektorja za uspešen in učinkovit civilni dialog, povečanje usposobljenosti navladnih organizacij za izvedbo projektov, programov in javnih politik in ozaveščanje javnosti o pomenu nevladnih organizacij na področju kulturne dediščine.
V Notranjsko kraški regiji je v mrežo vključenih 16 nevladnih organizacij, ki s svojimi dejanji dokazujejo, da je dediščina razvojni resurs. Na tej osnovi so že razvili nove storitve, uspešno vodijo projekte in so kativno vključeni v oblikovanje javnih politik ter izvajanje programa LEADER.
Vodja projekta SMID: Lili Mahne, NEC Cerknica.
Projekt SMID - Slovenska mreža za interpretacijo dediščine. Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega plana razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete: Instuticionalna in administrativna usposobljenost; prednostne usmeritve: Spodbujanje razvoja nevladnih organizacij, civilnega in socialnega dialoga.
Jezerski hram - Zavod za ohranjanje naravne in kulturne dediščine, Avtorske pravice pridržane
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.